NGS - BEBEK ODASI
ÇOCUĞUNUZUN ODASININ TEMİZ OLMASI ELBETTE ÖNEMLİDİR
FAKAT KROMOZOMAL KUSURLARDAN ARINMIŞ OLMAK ONUN İÇİN DAHA ÖNEMLİDİR!
Yeni Nesil Dizileme (NGS) yöntemi ile kapsamlı embriyo testi ve genetik raporlaması, Kıbrıs'ta İLK ve TEK olarak sadece Elite Hospital'de!
Yeni Nesil Dizileme (NGS) yöntemi ile kapsamlı embriyo testi ve genetik raporlaması, Kıbrıs'ta İLK ve TEK olarak sadece Elite Hospital'de!
Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için Elite Hospital!
Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için Elite Hospital!

Tüm olası kromozomal kusurlar için kapsamlı embriyo testi ve genetik raporlaması, Yeni Nesil Dizileme (Next generation sequencing) ile Kıbrıs'ta İLK ve TEK olarak merkezimizde yapılmaktadır.

Yeni Nesil Dizileme (NGS,) ile belli başlı genetik rahatsızlıklar yanında, kanser gibi kronik hastalıkların bilinen genlerinde mutasyon olup olmadığının da analizi yapılır.

EliteAnne
Tüp Bebek Tedavisinde Lider!
Hospital
Elite
Image is not available

KKTC'nin İLK ve EN tecrübeli tüp bebek tedavi merkezi "Kıbrıs Tüp Bebek" şimdi Elite Hospital'de..

KKTC'nin İLK ve EN tecrübeli tüp bebek tedavi merkezi "Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi" şimdi Elite Hospital'de..

Image is not available
previous arrow
next arrow

Aşılama Tedavisi (IUI)

Daha çok 30 yaş altı ve herhangi bir infertilite problemi bulunmayan hastalara önerilen yöntemdir. Tüp bebek tedvisine göre daha düşük bir başarı oranına sahip olsada, basit bir tedavi olması nedeni ile genç çiftler tarafından tercih edilebilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi (ICSI)

Özellikle 30 yaş üzeri hastalara, daha önce aşılama tedavisinden sonuç almamış çiftlere, sperm sayısı ve haraketliliğin düşük olduğu erkelere ve yumurtalık reservinin azalığı tesbit edilen kadınlara önerilen bir yöntemdir.

Yumurta Donasyonu

Yumurta reservi yeterli olmayan, erken yaşta over yetmezliği sorunu olan, menapoza giren ve kendi yumurtası ile gebelik elde edemeyen kadınlar içim uygun bir yöntemdir.

Sperm Donasyonu

Sperm elde etmenin mümkün olmadığı Azospermi teşhisi konmuş erkeklerde, donör spermi kullanılarak uygulanan yöntemdir. Bekar kadınların da tercih ettiği bir tüp bebek tedavi uygulamasıdır.

Yumurta ve Sperm Donasyonu

Hem erkek hemde kadının infertilite olması durumunda başvurulan, yumurta ve sperm donörü kullanılan tüp bebek tedavi yöntemidir (embriyo donasyonu).

Cinsiyet Seçimi

Hem aile planlamasındaki etkisi, hem de genetik hastalıkların önlenmesindeki faydaları açısından, hamilelik öncesinde bebeğin cinsiyetinin belirlendiği yöntemdir.

Genetik Tanı

Tüp bebek tedavisi sırasında, ailede bulunan ve kalıtsal özellik gösteren hastalıklar için uygulanan yöntemdir.

Cerrahi Yöntemlerle Sperm Elde Etme

Rahmi olmayan veya hamilelik sürecini tatamlaması zor olan kadınlar için uygun olduğu gibi, eşcinsel erkek çiftler tarafından da tercih edilen bir yöntemdir. Doğurganlığı ıspatlanmış bir anne, taşıyıcı olarak seçilir ve hamilelik süreci buna göre planlanır.

Cerrahi Yöntemlerle Sperm Elde Etme

Obstrüktif azospermi vakalarında tercih edilir. Minimal cerrahi girişimler ile testislerden elde edilen sperm hamileliğin başlatılması için kullanılır.

Yumurtalık Gençleştirmesi

PRP ile Over Rejuvenasyonu yani Yumurtalık Gençleştirmesi, ileri yaşta ve over reservi azalan kadınlarda oldukça başarılı sonuçlar verir.

Kök Hücre ile Azospermi Tedavisi

Azospermi hastalarında, kök hücre tedavisinden yararlanılarak sperm üretimini tekrar başlatan tedavi yöntemidir.

Yeni Nesil Dizileme (NGS)

Yeni Nesil Dizileme (NGS) tekniği ile embriyonun genetik kodlarının tümü kısa bir sürede ortaya çıkarılabilir ve kromozonal bozuklukların tayini yapılabilir.

Tüp Bebek Blog Yazıları

Daha Fazla Yükle
en_GBEnglish