ELITE HOSPITAL HAKKINDA​

Doç. Dr. Savaş Özyiğit, Kıbrıs’ın ilk tüp bebek merkezi olan “Kıbrıs Tüp Bebek” merkezinin açılışını 2001 yılında yapmış, etik ilkeler ışığında öncü uygulamalarla çok kısa sürede yurt içinde ve yurt dışında tanınan bir merkez olarak sağlık sektörüne kazandırmıştır.

Doç. Dr. Savaş Özyiğit, 2018 Ocak ayında, insan sağlığına verdiği üstün değerlere bağlı kalarak Elite Hospital’in açılışını gerçekleştirmiştir. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi’ni de Elite Hospital bünyesine katan Dr. Özyiğit, güçlü akademik kadrosu, ileri tıp teknolojisi kullanılan tanı ve tedavi üniteleri ve modern mimarisi ile sağlık sektörüne yepyeni bir anlayış getirerek, hastalarına konforlu bir ortamda tedavi olamanın ayrıcalığını sunmaktadır.

Elite Hospital, Kıbrıs’ın İLK ve TEK araştırma hastanesi olmakla birlikte, sağlık hizmetlerine bütünlükçü bakış açısı ile bio-psiko-sosyal yaklaşımı benimseyen bir kurumdur. Elite Hospital, kadın-doğum, tüp bebek, iç hastalıkları, beslenme ve diyetetik, plastik cerrahi, menopoz ve medikal görüntüleme alanlarında hizmet vermektedir.

Kalitemiz ISO-9001 Sertifikasi ile tescillidir

Elıte Hospıtal Ekibi

İDARİ KADRO​

Doç. Dr. Savaş Özyiğit

Tüp Bebek Bölüm Başkanı
Hastane Başhekimi

Yrd. Doç. Dr. Ahmet Özyiğit

Ahmet Özyiğit, MD, MSc (Klinik Embriyoloji)
Hastane Yöneticisi

Hekim ve Diyetisyen​

Yrd. Doç. Dr. İdil Aslan

Klinik Genetik Uzmanı
Laboratuvar Direktörü