Vampir Yuz Gerdirme
Medikal Estetik
Medikal Estetik

Cerrahi müdahale gerektirmeyen Medikal Estetik uygulamaları ile daha genç, daha güzel görünmek mümkün!

gençleştirme uygulamaları

ELITE
HOSPITAL'DE

ELITE HOSPITAL'DE

POPÜLER
GÜNCEL
EN
Vampir Yuz Gerdirme
Medikal Estetik
Medikal Estetik

Cerrahi müdahale gerektirmeyen Medikal Estetik uygulamaları ile daha genç, daha güzel görünmek mümkün!

gençleştirme uygulamaları

ELITE
HOSPITAL'DE

ELITE HOSPITAL'DE

POPÜLER
GÜNCEL
EN
previous arrow
next arrow

Medikal Estetik Nedir?

Medikal estetik tıbbın gelişmekte olan bir dalıdır. Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan; dokusunu ve görünüşünü değiştirmek ve düzeltmek için yapılan ameliyatsız, genel anestezisiz ve dokular kesilmeden uygulanan işlemlerdir.

Medikal estetik deyince akla; dolgu, botoks, dermapen, PRP gibi işlemler gelir. Bu işlemlerin hepsi birbirinden farklı işlere yarayan medikal estetik yöntemleridir.

Hastanemizde sunulan bazı medikal estetik hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • Dermapen
 • Dermapen-PRP
 • DERMAPEN-MEZOTERAPİ 
 • Hydro facial
 • Ultrason (cilt sıkılaştırma)
 • Radyofrekans (cilt sıkılaştırma)
 • Lazer epilasyon

 
DERMAPEN: Mikro iğneleme işlemi olarak da bilinen dermapen tüm cilt problemlerinin tedavisinde güvenle kullanabilen bir yöntemdir. Ülkemizde şu ana kadar ilk ve tek orjinal DERMAPEN cihazıyla; 

 • Leke
 • Kırışıklık
 • Akne ve akne izleri
 • Yara, yanık tedavileri uygulanmaktadır.

Dermapen tüm cilt tipinde ve her yaş grubunda güvenle kullanılır. Ciltte, oluşturduğu kısa süreli minimal tahribat maksimum 2–3 gün sürebilecek bir kızarıklığa neden olabilir. Basit bir cilt yenileyici krem bu durumu en konforlu şekilde gecirmenizi sağlayacaktır. Yaz aylarında yüksek UV endeksi olacağından güneşten korunmakta zorlanılabileceği için yapılması uygun bulunmaz. Ülkemizde dermapen icin en uygun zaman aralığı Ekim-Nisan ayları arasındadır. Şeker hastalarında kanın pıhtılaşma güçlüğü nedeniyle yapılmaması önerilir.

LAZER EPİLASYON: Vücudun her noktasında istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etme işlemidir. Geçmişte ağrılı, konforsuz, koyu ten tonunda uygulanması riskli, yaz aylarında güneşin de etkisiyle lekelenmeye sebep olabilen lazer epilasyonlar, günümüzde gelişen teknolojiyle yerini 4 mevsim uygulanabilen, Afrika ülkeleri kadar koyu ten tonuna sahip bireylerde dahil, en minimal ağrı (yer yer tamamen ağrısız) uygulama sunan cihazlar gelişmiştir.

Hastanemizde kullanılan -10° buz başlığa sahip son teknoloji cihazla en güvenli en etkili ve en kısa süreli seanslarla yüz bölgesi kadar incecik ve açık renk tüylerde dahil son derece memnunluk getiren uygulamalar yapılmaktadır. Lazer epilasyon 14 yaşından itibaren tüm bireylere güvenle uygulanabilmektedir. Hormon dengelerinin normalleşmesi ve lazer epilasyon işleminden daha kalıcı sonuçlar alınabilmesi için 18 yaşından itibaren uygulanması tavsiye edilir. Ancak doğru bir cihazın, işinde uzman, bilir kişi tarafından kullanılması, sizin için ayda bir aralıklarla yapılacak seanslardan en yüksek tatminkarlığı oluşturacağını unutmayınız.

BOTOKS: Kozmetik amaçlı botilinum toksin uygulamaları; Botoks Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen OnabotilinumtoxinA’nın kasları paralize edici etkisinden yararlanılarak yaşla birlikte belirginleşen mimik çizgilerini azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak amaçlı kullanılan bir yöntemdir. Mimik kaslarının hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi, kaş arası, göz kenarları, üst dudaklarda meydana gelen çizgilerde, boyun bölgesinde yaşla birlikte belirginleşen dikey çizgilerde, koltuk altı, avuç içi terlemelerinde,bruksizm, kas spazmları ve migren ağrılarında botoks kullanılmaktadir. Botoks uygulaması bir enjeksiyon işlemidir. İşlemden 20 dakika önce uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem uygulanir.Uygulamanın yapılacağı bölgeler temizlendikten sonra, formül ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte edilir. Tüm işlem yaklaşık 10-15 dakika sürer. Botoks enjeksiyonu etkisini uygulama yapıldıktan 3-4 gün sonra göstermeye başlar, nihai etkisinin ortaya çıkması 7-10 günü bulur.Bu süre kişiden kişiye ve uygulanan doza göre değişiklik göstermektedir. Botoks enjeksiyonlarının etkisi kişiden kişiye ve uygulama yapılan bölgeye enjekte edilen doza göre farklılıklar gösterse de, ortalama 4-6 ay kadar devam eder. Botoksun etkisi geçince, işlem gören bölge eski haline döner. Aşırı terlemede botoksun sık kullanılan bir diğer uygulama alanıdır. Botoks, ter bezlerine uygulandığında terlemeyi önemli ölçüde azaltmaktadır. Koltukaltı, avuç içi ve ayak tabanlarına uygulamak mümkündür.


DERMAL DOLGU:  Medikal estetik alanında en sık kullandığımız uygulamalardan biri de hyalüronik asit bazlı dolgu uygulamalarıdır.Yaşlanma süreciyle birlikte yüzde ince çizgilenmeler,derin kırışıklıklar,yağ dokusu kaybına bağlı olarak sarkmalar,hacim kayıpları yaşanır. Bu da yüzde yorgun ve yaşlı bir görünüme yol açar.Yaşlanmanın bu etkilerinden kurtulmak,dudaklara hacim kazandırmak,göz altındaki morlukları gidermek,elmacık kemiklerini belirginleştirmek, ağız çevresindeki çizgileri yumuşatmak,çene konturunu belirginleştirmek,el sırtındaki kırışıklıkları gidermek,burun sırtındaki eğrilikleri gidermek,burun ucunu kaldırmak gibi pek çok uygulama alanı mevcuttur.Dolgu uygulaması deri altına özel iğneler ve kanüller kullanılarak yapılır. İşlem öncesinde lokal anestezik krem uygulanır. İşlem 30 dakika kadar sürer. İşlemin kalıcılığı kullanılan dolgu malzemesine göre değişmekle birlikte yaklaşık 1 yıldır. Kişi uygulamadan hemen sonra sonuçları görebilmektedir. Enjeksiyondan sonra uygulama bölgesinde hafif bir şişlik meydana gelebilir. Bu şişkik birkaç gün içerisinde geriler.

Medikal Estetik Blog Yazıları

Daha Fazla Yükle
en_GBEnglish