Covid-19 Sonrası Check-up Paketi

SARS-CoV-2 virüsü, 2019 yılında hayatımıza girdiği günden itibaren diğer herşeyi geride bırakarak tüm dünya gündeminin en üst sırasına oturmuştur. İlk ortaya çıktığı zamanlarda yarattığı belirsizlik ve korkuyu, geçirdiği mutasyonlar ile sürdürebilmesi ve 3 yıla yakındır hayatımızı alt üst etmesi elbette sağlık sorunları yanında psikolojik ve sosyolojik olarak da çok ciddi ve kalıcı etkilere sebebiyet vermiştir.

SARS-CoV-2 virüsünün sebep olduğu Covid-19 hastalığı, üst ve alt solunum yolları başta olmak üzere pek çok organı etkileyebilmektedir. Covid-19 bazı hastalarda hafif semptomlarla atlatılırken, bazı hastalarda ise üst ve alt solunum yolu enfeksiyonu, zatürre veya yoğun bakıma yatmayı gerektiren solunum yetmezliği ile sonuçlanabilmektedir. Hastalık sonrası halsizlik, yorgunluk, nefes darlığı, öksürük, kas ağrıları vb. şikayetlerin 4 ile 6 haftaya kadar uzayabildiği görülmüştür.

Covid-19 enfeksiyonu solunum yolları hastalığı gibi görülse de, SARS-CoV-2 kaynaklı ölümlerin 3’te 1’i kalbe bağlı nedenlerle gerçekleşmekte, var olan kalp hastalıklarını da ağırlaştırabilmektedir. 2020 yılı itibari ile yaygınlaşan ani ölümler Covid-19 enfeksiyonu ile ilişkilendirilse de Covid-19 ile ani ölümlerin arasındaki ilişki net olarak tespit edilmiş değildir. Bu süreçte yaşanan ani ölümlerin birçoğuna kalp krizi teşhisi konulmuştur.

Covid-19 kaynaklı tromboz riski ve kalp kası hastalıkları enfeksiyonu belirtisiz atlatan kişilerde bile gözlemlenebilmektedir. Fakat bunun yanı sıra, pandemi sürecinde sosyal hayattan kopmuş olmak, eve kapanmak, spor salonlarından ve hareketten uzak kalmak da fiziksel olarak kardiyovasküler riskleri artıran unsurlardır. Öte yandan pandemi ile azalan fiziksel aktiviteye karşın evde daha çok vakit geçirmek ve boş vakitlerde yemeğe ve abur cubura yönelmek de bu risklerin katlanmasına katkı koymaktadır. Hazır gıdalar ve artan kırmızı et tüketimi kandaki lipidleri etkileyerek ateroskleroz oluşumunu tetiklemekte ve kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkarabilmektedir.

Sizin için hazırladığımız Covid-19 sonrası checkup paketi kapsamında yapılacak tetkikler ile doku ve organ fonksiyonlarınızı, bağışıklık sisteminizi ve hastalık sonrası genel sağlık durumunuzu öğrenebilirsiniz. Hastalık geçirmemiş kişiler de eğer son dönemlerde fiziksel aktivite olarak durağan bir dönemde olduklarını düşünüyor ve yeme alışkanlıklarının sağlıksızlaştığını gözlemliyorsa, genel bir check-up yaptırarak sağlıklarının kontrolünü ellerine alabileceklerdir.

Check-up Paketi İçeriği:

 • Akciğer grafisi (Chest X-ray)
 • EKG (elektrokardiyogram)
 • CBC (Tam kan tahlili)
 • Böbrek Fonksiyon Testleri
 • Karaciğer Fonksiyon Testleri
 • Kan Lipidleri
 • CRP
 • Vitamin D ve Vitamin B12 Testleri
 • Folik Asit
 • Ferritin
 • Doktor Muayenesi

 

Detaylı bilgi için telefon numaramız; 0392 444 3548 arayabilir, iletişim sayfamızdan veya facebook sayfamızdan irtibat kurabilirsiniz.

 

en_GBEnglish