Op. Dr. Erol Şeherlioğlu

KBB bölüm başkanımız Op. Dr. Erol Şeherlioğlu

KBB bölümümüze hoşgeldiniz! KBB bölüm başkanımız Op. Dr. Erol Şeherlioğlu, kulak, burun, boğaz, baş ve boyun hastalıkları ve cerrahisi konusundaki tecrübesi ile hastanemizde sizlere hizmet vermektedir.

Poliklinik muayenesi dışında hastanemiz bünyesinde bulunan laboratuvarlar, radyoloji ve odyoloji tetkiklerinin ışığında sizleri en doğru şekilde yönlendirme ve doğru teşhise ulaşma şansına sahip oluyoruz. KBB muayenehanesi en son teknoloji endoskopi ve endovizyon sistemleri ile donanmıştır.

Kulak burun boğaz, baş ve boyun hastalıkları ve cerrahisinin ilgi alanına giren rahatsızlıklar başlıca aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Otoloji ve Nörootoloji

İç, dış ve orta kulakla alakalı rahatsızlıklar ile kulakla beyin ilişkisi içerisinde olan hastalıkları kapsayan bir daldır. Bu dalda aküt ve kronik kulak iltihapları, kolesteatom, otoskleroz, labirentit, vestibüler nörit ve vertigo gibi rahatsızlıklara bakılmaktadır.

Rinoloji ve alerjik burun hastalıklar

Burun eti (konka) şişlikleri, burun kemiğinde mevcut deviasyon ve anatomik bozukluklar, burun polipleri, aküt ve kronik sinüzit, mevsimsel ve süregelen alerjik burun nezleleri, burun kanamaları ve burun içi kanseri gibi rahatsızlıklara bakan bir daldır.

Stomatoloji ve Orofarinks Rahatsızlıkları

Ağız bölgesi ve ağız içi yapılardaki sorunlarla ilgilenen bir daldır. Ağız içi iltihapları, bademcik ve geniz etlerindeki şişmeler ve iltihaplanmalar, horlama sorunları, ağız içerisindeki kist ve tümörler bu dal altında incelenmektedir.

Larengoloji

Ses tellerinde meydana gelen iltihaplanma, ses teli nodülleri ve gırtlak neoplazmları ile ilgilenen bir daldır. Bununla birlikte boğaz reflüsü olarak adlandırılan laryngopharyngeal reflux ve konuşma bozukluklarının incelenmesi de bu dal altında yer almaktadır.

Baş ve Boyun Cerrahisi

Baş ve boyun bölgesinde çok sayıda tükürük bezi mevcuttur. Tükürük bezleri kulak önünde, dil atında ve çene altında yer almaktadır. Bazı durumlarda tükürük bezlerinde iltihaplanma veya tümör ile bağlantılı şişlikler meydana gelebilmektedir. Boyun bölgesinde tiroid bezleri, doğuştan gelen veya iltihap veya neoplazma dayalı şişlikler ve bezelerin araştırılması ve baş ve boyun bölgesinde gözlemlenen tüm tümörlerin cerrahi müdahalesi bu dal altında incelenmektedir.

en_GBEnglish