Elite Hastanesi DNA ve Biyokimya Laboratuvarlarında Yapılan Covid-19 Testleri:

1 Eylül 2021 tarihinden itibaren KKTC sağlık bakanlığının almış olduğu yeni kararlar doğrultusunda Covid-19 PCR ve antijen testleri uygulamasında bir takım değişikliklere gidilmiştir.

Sektörel bazda uygulanacak olan PCR ve Antijen testleri her sektör için farklı tarih aralıklarında istenmektedir. Bununla birlikte, aşılı ve aşısız bireylerden talep edilen test kriterleri de farklılık göstermektedir. Bakanlığımızın aldığı karar uyarınca, aşağıdaki tablo’da yer alan sektörlerde aşılı ve aşısız bireylere uygulanacak olan kriterler belirtilmiştir:

Aşılı kişiler, sağlık bakanlığınca istenen sıklıklarda yapılacak olan testlerin ücretinden muaf olacaklardır fakat süresi gelmeden yeniden test yaptırmak isteyen aşılı bireyler de ücretli olarak test yapabileceklerdir. Örneğin aşılı olan bir bireyden üç haftada bir PCR testi isteniyorsa, sağlık bakanlığı sadece üç haftada bir yapılacak olan testleri ücretsiz olarak sunacaktır. Üç haftadan erken yapılacak olan testler için aşılı bireyler de standart test ücreti ödeyecektir.

1- KKTC Sağlık Bakanlığının sitesinden randevu alınarak yapılan ÜCRETSİZ testler:

PCR TESTLERİ

PCR testi yaptırmak için Sağlık Bakanlığı’nın online başvuru formunu doldurtuktan sonra, hastanemize gelip haftanın her günü (özel günler de dahil) 24 saat testinizi yaptırabilirsiniz. Sonuçlar 4-6 saat içerisinde verilmektedir.

Bayram ve özel günlerde de numune alımları 7 gün 24 saat devam edecek, fakat en son sonuç verme saat 21 yerine 19’da olacaktır. Bu durumda, aynı gün sonuç almak için gün içerisinde en geç saat 17’ye kadar numune verilmesi gerekmektedir.

ANTİJEN TESTLERİ

Antijen testi yaptırmak için Sağlık Bakanlığı’nın online başvuru formunu doldurtuktan sonra, test için örnek verilecek laboratuvar olarak Elite Hospital seçilecektir. Sonrasında hastanemize gelip testinizi ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz.

Antijen testlerinizi de 7 gün 24 saat yaptırabilirsiniz. Bayramlar ve özel günlerde de antijen testleri 24 saat yapılabilecektir.

2- Hastanemizde ÖZEL olarak ÜCRETLİ yapılan testler:

PCR TESTLERİ

Hastanemizde özel olarak randevu almaya gerek kalmadan PCR teslerinizi yaptırabilirsiniz. Sonuçlar 2-4 saat içerisinde, mühürlü ve ıslak imzalı raporla teslim edilir. Hem devlet sisteminden randevu almadan test yaptırmak isteyen kişiler, hem aşısız olup ücretsiz test imkanından yararlanamayan bireyler, hem de aşılı olup devletin sunduğu ücretsiz test aralığı dışında test yaptırmak isteyen kişiler özel olarak testlerini yaptırabileceklerdir.

Ücretli PCR testlerimiz 100 TL olup haftanın 7 günü, 24 saat boyunca yapılmaktadır.

Numune alım ve sonuç verme saatleri aşağıdaki şekildedir:

Sabah 8-11 arası alınan numuneler saat 13’te sonuçlandırılmaktadır
Saat 11-15 arası alınan numuneler saat 17’de sonuçlandırılmaktadır
Saat 15-19 arası alınan numuneler saat 21’de sonuçlandırılmaktadır
Saat 19’dan ertesi sabah 08’e kadar alınan numuneler bir sonraki gün saat 11’de sonuçlandırılmaktadır.

Bayram ve özel günlerde de numune alımları 7 gün 24 saat devam edecek, fakat en son sonuç verme saat 21 yerine 19’da olacaktır. Bu durumda, aynı gün sonuç almak için gün içerisinde en geç saat 17’ye kadar numune verilmesi gerekmektedir.

ANTİJEN TESTLERİ

Hastanemizde randevusuz bir şekilde antijen testi yaptırabilirsiniz. Antijen testleri de aynı PCR tetsleri gibi haftanın 7 günü, 24 saat boyunca yapılmaktadır. Bayramlar ve özel günlerde de antijen testleri 24 saat yapılabilecektir.

Sonuçlar 30 dakika içerisinde sisteme girilerek cep telefonunuza gönderilecektir.

Antijen test ücreti 40 TL’dir.

Hastanemizde yapılan tüm test sonuçları pcr.elitenicosia.com adresinden online olarak takip edilebilir.